Kategoriler
Reset

Melamin kapı ya da melamin kapı modelleri son dönemlerin en çok aranan kapı ile alakalı aramalarının başında geliyor. Modern bir mutfağınız varsa, mutfağınızın büyük ihtimalle melamin veya laminattan yapılmış olması kuvvetle muhtemeldir. Bu tip mutfak kapıları ve dolaplarının her ikisi de çok çeşitli renklerde olabilir ve genellikle önceden bitirilir. Ayrıca, mutfak kapıları için son derece ucuz bir malzeme seçeneğidir ve bu da onları birçok farklı mutfak türü için çok popüler bir seçim haline getirir. Hem melamin kapı hem de laminat kapıda bulunan bileşik son derece güçlü, dayanıklı ve çoğunlukla ısıya dayanıklıdır. Bu kapsamlı faydalar listesi, kapılarınız mutfağınız kadar uzun ömürlü olmasını sağlayan veya mutfağınızı düzenli olarak yenilemek veya yenilemek isterseniz daha uzun ömürlü olmasını sağlayan faktörlerdir.

Melamin ve laminat kapıların farkı genellikle bilinmez. Teknik olarak melamin, bir sunta veya MDF çekirdek üzerine yapıştırılmış, ısıyla kaynaşmış, reçineye doymuş bir kağıt kaplamadır ve kapılar için en yaygın kullanılan üründür. Bu kapı türü, neme dayanıklı MDF veya Yonga levhadan üretilen, mat, doku ve parlak gibi çeşitli yüzey seçenekleri, çok çeşitli renk ve desen seçeneklerine sahip dekoratif kağıtlardır. Yalnızca kare kenar profilinde mevcuttur.

Doorest-melamin-kapi

Melamin Kaplama Nedir?

Melamin aslında bir laminat türüdür veya daha spesifik olmak gerekirse, düşük basınçlı laminat olarak da bilinen doğrudan basınçlı laminatın daha yaygın adıdır. Melamin, oldukça dayanıklı bir melamin reçinesi tabakası üretmek için üretilmiştir. Bu melamin reçinesi tabakası, bir fenolik reçine yapıştırıcısı ve bir melamin reçinesi plastik kaplama ile bağlanan ve bir levha alt tabakasına bağlanan bir tür ısıyla sertleşen plastiktir. Melamin, son derece dayanıklı, neme dayanıklı ve son derece uygun maliyetli olduğu için mutfak kapıları için mükemmel bir malzeme seçimidir.

Melamin Kapı Nedir?

Aşağıdaki içerikte bu kapı türünü çok ayrıntılı olarak açıklayacaktır, ancak anlaşılması kolay olması için çok basit bir versiyonda. Öncelikle melamin kapı seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç hususa değinerek başlayacağız.

Alt tabaka (MDF/Sunta) üstün kalitede olmalı ve ucuz ithal olmamalıdır.

Folyo gibi yapıştırılmamalı, orta basınçlı laminatlar halinde preslenmelidir. Güvende olmak için yalnızca yerel olarak üretilen melamin markalarını kullanın, örneğin laminex, polytec vb.

Kenar kalitesi iyi olmalıdır.

Melaminin günlük hayatımızın bir parçası olduğu çok açık. Çizilmeye karşı dayanıklılık, dayanıklılık, sıcaklık ve neme dayanıklılık gibi birçok özelliği ile bilinir ve hepsinden önemlisi çok ekonomiktir.

Temel Bilgiler

Melamin, bir sunta veya MDF çekirdek üzerine yapıştırılmış termal kaynaştırılmış, reçineye doymuş kağıt kaplamadır ve kapılar için en yaygın kullanılan üründür. ve çok çeşitli renk ve desenlerle birlikte mat, doku ve parlak gibi çeşitli yüzey kaplama seçeneklerinde neme dayanıklı MDF veya Suntadan yapılmış dekoratif kağıtlardır. Sadece kare kenarlı profillerde mevcutturlar.

Melamin levha sadece düz yüzeyli kapılara sahip olabilir ve vinil veya 2’li paket gibi her türlü tasarım veya profilin yönlendirilmesi mümkün değildir.

Melamin iki farklı substratta gelir: MDF ve Sunta.

Fark: Yonga levha, sentetik bir reçine ile birleştirilen ve basınç ve ısı uygulanarak birleştirilen küçük talaşlardan veya yumuşak ağaç parçacıklarından yapılırken, MDF, ince ahşap liflerinin reçine ile birleştirilmesiyle üretilir ve daha sonra ısı ve basınç oluşur. pürüzsüz bir tahta üretmek için uygulanır.

İki tip laminat:

  • Yüksek basınçlı laminat (HPL)
  • Düşük basınçlı laminatlar (LPL)

Fark: Yüksek basınçlı laminat (HPL), yüksek basınç ve yüksek sıcaklıkta birlikte basınçlandırılır ve sert laminat levhalar, bir yapıştırıcı kullanılarak ahşap bir alt tabaka üzerine yapıştırılırken, genellikle melamin olarak adlandırılan düşük basınçlı laminat (LPL) üretilir. melamin reçinesi ile emprenye edilmiş kağıdı doğrudan bir sunta veya lif levha alt tabakaları üzerine presleyerek. Bunun için yapıştırıcıya gerek yoktur, çünkü reçine tam anlamıyla kağıdı tahtaya yapıştırır, bu işlem düşük basınç ve yüksek sıcaklık ile çalışır.

Melamin kenar: Melamin kenar bandının genel yolu, eşleşen 1 mm PVC kenardır. Mutfağınızı melamin kapı yaptırmayı seçmiş olsaydınız, kime yaptıracağınıza karar verirken göz önünde bulundurulması gereken en büyük faktörlerden biridir.

Doorest melamin kapıları mutfaklarda, üstün kaliteli bir yüzey ve önemli ölçüde daha yüksek dayanıklılık sağlayan melamin kapılarımızı işlemek için en gelişmiş ve yenilikçi teknolojiyi kullanılır. Müşterilerimiz, melamin kapılarının kenarlarında mümkün olan en iyi bitişi elde edeceklerinden emin olabilir ve içleri rahat olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Melamin veya laminat kapınız veya başka tür bir malzemeniz olup olmadığından emin değilseniz, dikkat etmeniz gereken birkaç işaret vardır. En belirgin olanı, vinil kaplı mutfak kapılarının aksine, ne melamin ne de laminatın soyulması veya kabarması olmamasıdır, bu nedenle mutfak kapılarınızın köşelerini ve kenarlarını dikkatlice kontrol edin.

Mutfağınızın bir güncellemeye ihtiyacı var mı? Doorest’de, aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca modern ve geleneksel melamin rengi ve dokusuna sahibiz. Ek olarak, seçeneklerimiz sürekli genişlemektedir, bu da tarzınıza ve kişiliğinize mükemmel şekilde uyan doğru mutfak kapısını bulabileceğiniz anlamına gelir. Yüksek kaliteli lamine dekorların lider üreticileri olmanın yanı sıra, diğer kapılara kıyasla son derece uygun maliyetlidirler, bu nedenle mutfağınızı yenilemek söz konusu olduğunda popüler bir seçenektir.

Melamin kaplama kapılar için iyi mi?

Melamin harika bir seçenektir. Melamin, çizilmelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olmasının yanı sıra yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve neme karşı dirençlidir. Tüm bunlar, zamanla solmaya karşı dayanıklı olmasını sağlayan güçlü yapısı sayesinde kapılarınız en iyi şekilde görünmeye devam eder.

Melamin kapı nedir?

Çok çeşitli renk ve desenlerin yanı sıra mat, doku ve parlak gibi çeşitli yüzey kaplama seçeneklerinde neme dayanıklı MDF veya Suntadan yapılmış dekoratif kağıtlardır. Sadece kare kenarlı profilde mevcutturlar.

Hangisi daha iyi laminat veya melamin?

Plastik laminat melaminden biraz daha pahalı olsa da neme, kimyasallara, ısıya ve kuvvete karşı daha dayanıklıdır. Plastik laminatla çalışmak, melaminle inşa etmekten çok daha fazla beceri ve daha özel makineler gerektirir.

Melamin kaliteli midir?

Melamin, aşırı neme, ısıya ve lekelere karşı güçlü direnciyle dikkat çeken, bugün piyasadaki en dayanıklı kapı malzemelerinden biridir. Reçine dolgulu kağıt, sunta alt tabakaya kalıcı olarak kaynaştığından, melamin soyulmayacaktır.

Uzun ömürlü mü?

Aşınmaya ve yıpranmaya karşı dayanıklı mutfak kapıları mı arıyorsunuz? Melamin harika bir seçenektir. Melamin, çizilmelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olmasının yanı sıra yüksek sıcaklıklara dayanabilir ve neme karşı dirençlidir. Tüm bunlar, zamanla solmaya karşı dayanıklı olmasını sağlayan güçlü yapısı sayesinde kapılarınız en iyi şekilde görünmeye devam eder.

Farklı renklerde mevcut mu?

Melamin ile ilgili harika şeylerden biri, son görünümü seçmek söz konusu olduğunda bir dizi seçeneğe sahip olmanızdır. Sadece sayısız renk seçeneğiniz olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek parlaklıktan ahşap dokuya kadar çeşitli yüzeylere de erişebilirsiniz. Kişisel tarzınız ne olursa olsun, mutfağınıza uygun bir melamin seçeneğiniz olacak.

Melamin bakımı kolay mı?

Evet! Melamin’in en önemli faydalarından biri, dayanıklı olması nedeniyle bakımının kolay olmasıdır. Kapılarınızı temiz tutmak için tek gereken yumuşak bir bez ve ılık, sabunlu su. Yüzeye zarar verebileceklerinden aşındırıcı temizleyicilerden kaçındığınızdan emin olun. Çoğu kapıda olduğu gibi, melamin kapaklarda nemden kaçınmak istersiniz, bu nedenle dökülenleri hemen silin.

Melamin Kapıların Dezavantanajı

Melamin kapıların tek dezavantajı, kapı yüzeylerinde tasarım yapamaması ve parlaklık seviyelerinin diğer kapı kaplamalarına kıyasla çok yüksek olmamasıdır.

Bu nedenle, mutfağınızı evinizin kalbine biraz yeni bir soluk getirmek için yenilemek istiyorsanız, eski mutfak kapılarınızı yepyeni kapılarla değiştirmekten daha kolay olamaz. Gerçekten eski kapıları söküp, seçtiğiniz yeni kapıları ve çekmece önlerini yerlerine vidalamak kadar basit, o halde neden bugün kapsamlı seçimimize göz atmıyorsunuz! Bizimle iletişime geçin.